عشق قلب toxic-love


شاید واژه “عشق سمی” را زیاد نشنیده باشید؟! حق دارید، واژه رایجی نیست اما معنایی مهم دارد؛ اگر عشق را تجربه کرده باشید پس حتماً با شرایط این مقاله آشنا هستید و میتوانید به راحتی شرایط خود را بسنجید و ببینید آیا شما نیز تفاوت‌های بین عشق واقعی و عشق سمی را قبول دارید؟

در عشق‌ حقیقی، توسعه‌ی نفس مهم‌ترین بخش است. هر دو طرف باید بهترین را برای یکدیگر بخواهند.

در عشق سمی، تمرکز ابتدایی روی خود رابطه است، و گاهی اوقات باعث می‌شود که دو طرف دائما فکرشان درگیر این موضوع باشد که چگونه رابطه‌ای باهم دارند.

در عشق حقیقی، دو طرف می‌توانند به راحتی علائق خود را داشته باشند. ما می‌توانیم دوستان و روابط هدف‌مند خودمان را خارج از رابطه‌ی رمانتیک‌مان داشته باشیم. می‌توانیم علاقمندی‌ها و ایده‌های‌مان را بدون ترس از سرزنش شدن، دنبال کنیم.

در عشق سمی، یک حضور و دخالت کلی در زندگی یکدیگر وجود دارد. طرفین رابطه نمی‌توانند بدون یکدیگر جایی بروند. این یعنی هم‌وابستگی!

در عشق حقیقی، هیچ مبارزه‌ای برای درک فردیت طرف مقابل وجود ندارد.

در عشق سمی، نوعی وسواس وجو دارد، همراه با تلاش برای تغییر دادن طرف مقابل‌تان و تبدیل او به کسی که ترجیح می‌دهید؛ به این معنی که شما طرف مقابل را همان‌طوری که هست نمی‌پذیرید.

در عشق حقیقی، صمیمیت یک انتخاب آزادانه است که از عشق و اعتماد، محبت و رابطه به‌عمل می‌آید.

 در عشق سمی، رابطه‌ی جنسی چیزی است که شما را به دلیل ترس، عدم امنیت و این احساس که مجبور هستید با خواسته‌های جنسی شریک زندگی‌تان سازگار باشید، تحت فشار می‌گذارد.

در عشق حقیقی، هر گفت‌وگویی سازنده است و با تلاش برای درک و کمک، یا ابراز محبت به شریک زندگی‌تان صورت می‌گیرد.

در عشق سمی، گفت‌وگوها با هدف متهم کردن، دفاع، یا کنترل کردن شریک زندگی‌تان صورت می‌گیرد.

به نظر شما چه تفاوت‌های دیگری وجود دارد؟

نظرتون رو در بخش نظرات بیان کنید ...